Registrovať
 
Prihlásiť
piatok, 20 august 2010 09:05

Bikecheck – Specialized Enduro S-Works 2006

Autor 
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ako to už býva, aj ja som si povedal, že je čas vystriedať tátošov pod zadkom. Moje 2 biky (Darkside S3T a XC Author) už nespĺňali všetky moje požiadavky na free jazdu v horách. Minulý rok som pokukoval v inzercii po nádhernom ráme do Specializedu. Podarilo sa mi predať streeťaka a nahromadiť peniažky a vysnívaný rám bol doma. Od prvého vyskladania na ňom prebehlo už veľa zmien, napr´klad zmena vidlice z MZ Z1 Sport na Fox 36, výmena Džúsov 3 za Fromulky a nakoniec tento rok tuning v podobe modrého eloxu od Bikehazard.cz. Týmto vám predstavujem môjho Spešla.BikecheckBikecheck

Bikecheck

Tabuľka technických špecifikácií
rám: Specialized S-Works Enduro 2006 150mm
vidlica / tlmič:

Fox 36 Van RC2 / Fox DHX 5 Air 222x57mm

kľuky / prevodníky / pedále: Shimano SLX 175mm/ prevodníky 24 a 36z, rockring Bikehazard / pedále Transition/Shimano DX Spd
stredová oska: Shimano
napinák: Shaman Enduro
radenie: Shimano XTR zadné, Shimano LX predné
prešmyk: Shimano Deore XT
prehadzovač: Shimano XTR
reťaz: Shimano Deore XT
kazeta: Shimano Deore LX
brzdy predná / zadná: Formula ORO K24 203mm / Formula ORO K18 180mm
ráfik predný / zadný: Mach1 Magma 32 dier / Mach1 Magma 32 dier
plášte predný / zadný: Schwalbe Big Betty Evo 2,4 / Schwalbe Big Betty Performance 2,4
náboje predný / zadný: X-Tasy by Novatec 20mm / Novatec 135x10mm
špice: Sapim Leader
sedlo: Fizik Gobi XM
sedlovka: Thomson Elite
hlavové zloženie: Longus na priemysloch
predstavec: Transition stem
riaditká: Sunline V1 Grey OS 745mm
gripy: Sunline Big S Baby Blue
ostatné zaujímavosti: Komponenty v modrom eloxe by Bikehazard, predný plast s NoTubes tmelom ala Ghetto Tubeless.

Fotky nie sú 100% aktuálne, je na nich ešte sedlo Pells Aier Ti, ktoré som kôli pohodliu vymenil za Fizik Gobi, a staré plášte. Bike bol skladaný s dorazom hlavne na funkčnosť s rozumnou váhou, ktorú odhadujem na niečo okolo 15kg.

Rám:
Rám je podľa môjho názoru najdôležitejšia časť bicykla. Svojou geometriou najviac ovplyvňuje ako sa bike správa, ako sa na ňom šlape, skáče, zatáča, aký má zadná stavba priebeh atď. Nemožem povedať, že som vyskúšal veľa bikov, ale žiadny ma zatiaľ nepresvedčil, že existuje lepší do-it-all rám ako Enduro. Geometria mi sadla už pri prvej jazde. Od známeho SX má o 2 cm menej zdvihu, trošku dlhšiu zadnú stavbu a strmší hlavový uhol. Šlape výborne, nepohupuje sa (veď FSR) a dolekopcom je to bomba. 150 mm zdvihu, ktorým rám disponuje, je podľa môjho názoru ideál. DH trate sú zábavné, skákať sa s ním dá aj na bikroske a pri obyčajných výjazdoch po kopcoch je komfortu až až.

Bikecheck

Pruženie:
S rámom prišiel tlmič DHX 5 Air, top vzducháč vo svojej kategórii. Nastavení je kopa, vačšinou sa hrám s propedalom, ktorý je pekne poruke. Kvôli možnosťi nafúklať tlmič podľa typu jazdenia by som ho nevymenil za pružinu. V budúcnosti plánujem zmenšiť objem High Volume komory. Tlmič by sa mal menej ponárať do zdvihu pri menej natlakovanej expanzke. Uvidíme!

Tento rok som zainvestoval do vidlice. Voľba padla na Fox 36 Van RC2 so 160mm zdvihom. Nastavenie odskoku, nízko a vysokorýchlostnej kompresie a predpetia pružiny dovoľuje nastaviť vidlicu presne podla požiadaviek. Po výmene olejov behá nádherne. Interné nastavenie tiež dovoľuje nastaviť tlmič dorazu, ktorý som si tiež vyladil podľa potreby. Tlmenie kompresie momentálne vozím na minime, nech to papá. Vidlica využíva plný zdvih, zbytočne sa nezanára a chodí výborne – s bývalou Z1 Sport sa to nedá porovnať. Naozajstný luxus.

Bikecheck

Kokpit:
Rajdy Sunline V1 o šírke 745mm s krátkym predstavcom od Transitionu v modrom eloxe poskytujú perfektnú ovládateľnosť a komfort. Šírka mi plne vyhovuje, či už pri šlapaní do kopca alebo jazde nadol. Gripy od Sunline-u bohužial ale nemožem pochváliť. Značne rýchlo idú dole, hliníková koncovka odpadla práve v momente, keď mala chrániť grip a rajdy. Budúca volba budú určite overené ODI Rogue.

Bikecheck

Radenie:
Zadné adenie Shimano XTR je perfektné. Od prvého momentu radím už iba palcom Obľúbil som si prehadzku s inverznou pružinou, tiež XTR, za cenu, ktorá sa neodmieta. Spolu prehadzujú presne a rýchlo. Predné radenie LX slúži už dlhé roky tak ako má. V budúcnosti ho možno vymením, zatiaľ to ale nie je potrebné. Prešmykač Deore XT radí tiež spoľahlivo s 24 a 36 zubovými pílami.

Brzdy:
Brzdy som zvolil od Formule. Sú v poriadku, pekne dávkovatelné a brzdná sila je väčšinou dostačujúca. Nádherný dizajn od talianov ma prekvapil od prvého momentu. Teraz uz majú bohužiaľ čosi za sebou, no stále fungujú spoľahlivo. Pri dlhých zjazdoch niekedy celkom smrdia, no na brzdnom výkone nie je badať úbytok. Kotúče 203mm a 180mm sú nutnosťou pre brzdný výkon a chladenie. V budúcnosti by som chcel siahnuť po fantastických The One od toho istého výrobcu. Uvidíme!

Bikecheck

Kolesá:
Kolesá sú viac menej obyčajné. Ráfiky boli za výbornú cenu a náboje overená kvalita od Novatecu. Kolesá som vypletal sám. Zadné bola lahoda, no predné bola fuška, keďže náboj je 36 dierový a ráfik 32. Stačilo vynechať 4 diery a použit trochu rozdielnu dĺžku špicov. Pred nedávnom som sa rozhodol s novými plášťami vyskúšať Tubeless technológiu od firmy NoTubes. Pásku do ráfika sa mi nechcelo kupovať keďže tmel som zohnal, tak som kúpil 20” dušu a spravil si Ghetto Tubeless (návod na YouTub-e). Zadný plášť som bohužiaľ na Rohatke rozrezal a centimetrovú dieru tmel už nezalepil, tak v ňom vozím dušu. Predný drží skvele.

Bikecheck

Záver...
Na záver len toľko: dúfam, že sa Vám môj Bikecheck čítal dobre, snáď sa niekedy stretneme!
Za fotky by som sa tiež chcel poďakovať Martinovi Matulovi (Dar2).

Naposledy zmenené štvrtok, 23 február 2012 12:30

logo

S5 Box

Registrácia

Ak chcete využívať všetky výhody nášho portálu, je potrebne sa zaregistrovať. Môžete tak urobiť štandardnou cestou, alebo využiť možnosť registrácie cez FACEBOOK. Registrovaní užívatelia majú možnosť diskutovať na fóre, mať vlastný komunitný profil, pridávať videá, fotky, predávať veci v bazáre a mnoho ďalších výhod a zaujímavostí.

 

NOVÁ REGISTRÁCIA