Registrovať
 
Prihlásiť
utorok, 15 jún 2010 21:05

Bikecheck - Mondraker Summum NRT 2010

Autor 
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Dnešný bikechcek je trošku rozdielny a to nielen layoutom článku. Na celkovú skladbu bicykla a výber komponentov mali totiž podstatný vplyv sponzoringové zmluvy. Novatec Racing team, jeden z najúspešnejsích DH tímov na našej scéne sa dohodol prostredníctvom predajcu Libike na spolupráci so španielskou značkou Mondraker. Konkrétne osedlajú model Summum Pro Team... ktorý si teraz predstavíme.

Bikecheck

Tabuľka technických špecifikácií
rám: Mondraker Summum, veľkosť M
vidlica / tlmič:

Rock Shox Team 2010 tuning by Suspension Clinic / Fox DHX RC4, titanium spring 400x2,8

kľuky / prevodníky / pedále: Gravity light 73mm 165 + 38z
stredová oska:  
napinák: Gravity light ISCG 05
radenie: Sram X.0
prešmyk: -
prehadzovač: Sram X.0 extra short
reťaz: Sram PC 951
kazeta: Sram PG 950 cestná 12-23z
brzdy predná / zadná: Avid Ultimate 203mm XT kotúče
ráfik predný / zadný: Novatec Demon, predný 20mm 32d, zadný 150x12mm 32d
plášte predný / zadný: Maxxis Highroller 2.5" Super Tacky
náboje predný / zadný:  
špice: Sapim Laser
sedlo: WTB Silverado WHT titanium
sedlovka: FSA XC 190 SB.0 31,6mm
hlavové zloženie: FSA Z 1.5R
predstavec: Gravity light
riaditká: Gravity 777
gripy: WTB Lock On
ostatné zaujímavosti:  

Rám:
Rám je horúcou novinkou pre sezónu 2010 a ako sa časom ukázalo aj čiastočne nedostupným artiklom, kôli obrovskému dopytu vo svete a len obmedzenému množstvu vyrobených kusov. Rám vyniká jednou z najlepších hmotností z rámov ponúkaných na našom trhu.

Jeho spoluautor Fabien Barel je veľmi zdatný jazdec svetového pohára, ktorý si potrpí na dokonalom setupe bajku. Preto sa na trh dostal rám, ktorý si jazdec môže upraviť a doladiť podľa svojich preferencií a jazdeckého štýlu. Rám je so zdvihom 205mm a svojským pružením VPP nazvaným Zero Supension System osadený najlepším z rady Foxu, tlmičom RC4X v dĺžke 240mm.
Vďaka priloženému kitu si jazdec môže nadstaviť dĺžku zadnej stavby na 400 mm, 435 mm, 445 mm a 450 mm kompletne s adaptérmi na zadnú brzdu a meniť uhol hlavovej trubky pomocou troch CNC adaptérov, ktoré ponúkajú nastaviteľnosť uhlu od 0, + / - 1, + / - 2.

Bikecheck

Bicykle sú osadené od Avidu / Sramu viacerými komponentami. Brzdy Juicy 7 alebo Ultimate s kotúčami 203mm. Reťazový kit kompletne od Sramu. Reťaz PC 951 ktorá je síce najnižšou triedou v 9-kolových reťaziach no najlepšie zodpovedá požiadavkám jazdcov.
V reťazových radách platí zásada čím je reťaz drahšia, tým su použité ľahšie materiály a tým na DH menej vyhovuje pretože je obmedzená životnosť. Kazeta PG 950 s rozsahom 12-23 zubov. O radenie sa stará dvojpáka X.0 / X.9 v spolupráci s rovnakomenným prehadzovačom s krátkym ramienkom.

Pruženie:
Na rámoch sú vidlice od firmy Rock Shox Race / Team s 205mm zdvihom. Vidlice sú od výroby vybavené troma rôznymi tvrdosťami pružín, takže každý si môže vybrať podľa svojho gusta a tak na seba prispôsobiť pruženie. Poniektoré z vidlíc majú aj upravený prietok oleja kôli ešte lepším vlastnostiam.

Bikecheck

Komponenty:
Ostatné komponenty sú už skoro všetky v réžii sponzoringu a podpory jednotlivých partnerov tímu. Napríklad na Summumoch môžete vidieť celú škálu komponentov od FSA / Gravity. Predstavec taktiež Gravity, konkrétne Direct Stem , kotviaci buď rovné riadidlá Gravity 777 alebo Gravity Light v šírke 800 ktoré si už každý osobitne skráti na požadovanú dĺžku.
Sedlovka je od FSA novinkou pre tento rok XC-190 SB.0 s priemerom 31,6mm. Od FSA môžeme vidieť aj hlavové zloženia na 1,5 hlavovú trubku. Na sedlovkách je celá škála sediel od WTB no najpoužívanejším modelom je Silverado s titanovými lyžami. Od WTB môžeme nájsť na Summumoch ešte jeden komponent a to lock-on gripy Moto-Tec.

Bikecheck

Kľuky:
Nahodené máme kľuky Gravity light 165mm dlhé a so 73mm domčekom na ktorých je píla FSA 38 zubov.
Ďalším komponentom od Gravity ktorá sa nachádza poblíž je novinka v podobe vodítka reťaze. Tento unikátny kúsok s minimálnou váhou spoľahlivo drží reťaz na svojom mieste.

Bikecheck

Kolesá:
Kolesá nie sú žiadnou neznámou a dodal ich dlhoročný hlavný partner tímu značka Novatec. 32 dierové Demony napletné na špicoch Race alebo Laser od ďalšieho sponzora Sapim s obutím od Maxxisu, najčastejšie High Roller 2.5 a Minion FR 2.5 v zmesi buď 3C alebo 42ST.

Bikecheck

Ostatné...
Posledným komponentom sú pedále ktoré sú čisto na výbere jazdca. Väčšina riderov z tímu jazdí flat pedále avšak na uvedenom Wizovom stroji sú kultovky Shimano DX, ktorým sa podľa jeho slov dodnes nič nevyrovná.
Ako čerečničku na torte môžeme uviesť niektore upgrady... Goodridge pancierové hadice, titanové struny, hliníkové osky náboja s hliníkovým orechom, stenšované špice D-Light, obyčajné duše 1.95/2.1.

Foto: QQ.sk

Naposledy zmenené štvrtok, 23 február 2012 12:30

logo

S5 Box

Registrácia

Ak chcete využívať všetky výhody nášho portálu, je potrebne sa zaregistrovať. Môžete tak urobiť štandardnou cestou, alebo využiť možnosť registrácie cez FACEBOOK. Registrovaní užívatelia majú možnosť diskutovať na fóre, mať vlastný komunitný profil, pridávať videá, fotky, predávať veci v bazáre a mnoho ďalších výhod a zaujímavostí.

 

NOVÁ REGISTRÁCIA