Registrovať
 
Prihlásiť
nedeľa, 23 október 2011 14:41

IXS sa dohodla s UCI na Európskom pohári DH

Autor 
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

UCI v spolupráci s iXS oficiálne spúšťa Európsky zjazdový pohár pre rok 2012

Zjazdový pohár iXS už pár rokov veľmi úzko spolupracoval s UCI a táto spolupráca je posilnená ešte viac. Medzinárodná cyklistická federácia oficiálne udelila iXS Downhill Cupu štatút UCI Európskeho zjazdového pohára.

V poslednom období sa u priaznivcov gravity disciplín UCI neteší práve pozitívnemu vnímaniu. Je to hlavne z dôvodu viacerých jej rozhodnutí, ktoré vzbudili vlnu nevôle. Z takých najvýznamnejších je zrušenie svetového pohára vo fourcrosse či nedohoda s prevádzkovateľom služby Freecaster.tv.
Nie vždy ide všetko podľa predstáv nás, širokej verejnosti, a mnohé z rozhodnutí sú mimo nášho chápania. Každopádne bez konštruktívneho riešenia a partnerstva nemôže ísť vývoj zjazdu či fourcrossu ďalej.

ixs downhill cup

A presne o to sa snažia organizátori iXS Downhill série – pozitívne vyťažiť z neustáleho rozširovania spolupráce. Tá umožňuje využívať bohaté skúsenosti od jazdcov, tímov a samozrejme jednotlivých miest. Na základe týchto skúseností plánujú postupne zvýšiť sériu až na 20 závodov za rok.

V tejto súvislosti je dôležitým krokom pre budúcnosť pre organizátorov získanie statusu Európskeho pohára iXS. V konečnom dôsledku UCI získava partnera, ktorý sa aktívne podieľal na tomto športe po dobu 10 rokov a priniesol úspech pre zjazdové disciplíny nie len na národnej úrovni vo Švajčiarsku a Nemecku, ale aj na celoeurópskej úrovni.

ixs downhill cup

Peter van den Abeele, UCI: „Sme potešení, že sme našli spoľahlivého partnera, ktorý pracuje už veľa rokov k neustálemu zlepšovaniu závodných akcií v súlade s predpokladmi UCI pre zlepšenie rozvoja a povedomia o tomto športe pre masové publikum."

Andreas Stöckli, iXS: „Uznanie nášho pohára UCI za oficiálny Európsky pohár potvrdzuje význam toho čo sme v spolupráci s jednotlivými organizátormi závodov nadobudli za posledné 4 roky. Cieľom bolo vytvoriť prestížne preteky na úrovni medzi Svetovým pohárom a národnými závodmi, a tak poskytnúť pretekárom jednoduchšiu, avšak nie menej profesionálnu, cestu dostať sa medzi naozajstnú elitu."

ixs downhill cup

iXS DH Cup sa bude odohrávať v siedmich krajinách na ich najnáročnejších tratiach. V sezóne 2011 sa pre zaujímavosť na štart iXS DH cupu postavilo spolu 2570 súťažiacich z 41 krajín. Európsky pohár sa ale bude samozrejme zameriavať aj na svetovú špičku. Potvrdené mená elitných teamov UCI ktoré sa objavili na listine zahŕňali top 20 jazdcov ako napríklad Troya Brosnana, Brooka MacDonalda , Camerona Cola, Markusa Pekolla, Brendana Fairclougha ... V záujme zvýšenia pozornosti sa plánuje ešte kvalitnejšie zviditeľnenie médiami a úprava pravidiel tak, aby viac vyhovovali potrebám. Všetky ostatné informácie sú dostupné na stránke ixsdownhillcup.com.

Aktuálny kalendár seriálu na rok 2012:
#1 28.-29.04.2012 Rivera - Monte Tamaro (SUI)
#2 26.-27.05.2012 Leogang (AUT)
#3 16.-17.06.2012 Innerleithen (GBR)
#4 04.-05.08.2012 Pila (ITA)
#5 11.-12.08.2012 Špičák (CZE)
#6 08.-09.09.2012 Châtel (FRA)
#7 22.-23.09.2012 Todtnau (GER)

Naposledy zmenené štvrtok, 23 február 2012 16:59

logo

S5 Box

Registrácia

Ak chcete využívať všetky výhody nášho portálu, je potrebne sa zaregistrovať. Môžete tak urobiť štandardnou cestou, alebo využiť možnosť registrácie cez FACEBOOK. Registrovaní užívatelia majú možnosť diskutovať na fóre, mať vlastný komunitný profil, pridávať videá, fotky, predávať veci v bazáre a mnoho ďalších výhod a zaujímavostí.

 

NOVÁ REGISTRÁCIA